Listopad  2019

8 listopada

O godzinie 11.11, dzieci wraz z nauczycielami oraz całym personelem przedszkola, odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dla uczczenia Święta Niepodległości, przedszkolaki wspólnie recytowały krótkie wiersze patriotyczne. Flaga Polski, kotyliony i odświętne stroje dopełniły wyjątkowości tej chwili.

12 listopada

W dniu dzisiejszym odbyło się ciekawe spotkanie z panią reprezentującą Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie. Przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego żywienia, wyjaśniła jak się odżywiać oraz ile posiłków należy spożywać. Podkreśliła również rolę fizycznej aktywności w ciągu dnia. Wspólnie z dziećmi ułożyła piramidę żywienia z produktów, które dzieci lubią najbardziej.

18 listopada
Agencja artystyczna „Blaszany bębenek” przedstawiła opowieść o dziewczynce podróżującej w głąb własnej wyobraźni. „Alicja w krainie czarów” spotkała na swej drodze wiele niecodziennych postaci: Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak i Królowa Kier. Alicja obudziła się ze swego fantastycznego snu, a dzieci dowiedziały się jak pomagać potrzebującym.

26 listopada

W ramach współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Jaworznie na terenie naszego przedszkola zorganizowaliśmy spotkanie przeciwdziałające przemocy w rodzinie pt. „Zły dotyk”. Brały w nim udział grupy najstarsze: III i V. Ważne jest, by dzieci zwracały się do dorosłych o pomoc i umiały mówić o trudnej dla nich sytuacji na jak najwcześniejszym etapie.