powrót  do strony głównej 
                     Listopad  2017               

   wrzesień

14 listopada


 
Po raz kolejny do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Skrzat
z przedstawieniem „O Babci, krasnalu i kolorowych kulkach”. Pełna humoru bajka o miłej Babci Danucie, która lubiła robić na drutach i kotku psotniku wytworzyła atmosferę pełną radości i śmiechu. Aktorzy zaangażowali wszystkie dzieci do wspólnych zabaw. Morał płynący z bajeczki to: „ nie zabieraj czegoś, co do Ciebie nie należy”.  
Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl.

23 listopada


W dniu dzisiejszym gościliśmy kapelę góralską. Muzycy zaprezentowali przedszkolakom elementy góralskiej kultury poprzez grę na instrumentach i śpiew ludowych piosenek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają: róg pasterski, fujarki, kontrabas, skrzypce, altówka oraz jakie wydają dźwięki. Ponadto poznały nazwy elementy stroju góralskiego. Koncert zakończył się wspólnymi tańcami przy wtórze kapeli.

23 listopada


Grupa II „Mali Piraci” uczestniczyła w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego panią Aleksandrę Radoń. Przedszkolaki uczyły się jak pomóc osobie nieprzytomnej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, pod jaki numer należy zadzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. Poznały także kolejność postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Ważnym elementem szkolenia była nauka ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Dziękujemy pani Oli za bardzo  ciekawe i ważne spotkanie!


  październik
listopad
grudzień
styczeń
luty
marzec
kwiecień
maj
czerwiec

  Pliki do pobrania