aktualnościaktualnościaktualnościaktualności   Maj   aktualnościaktualnościaktualnościaktualności

11 maja  2017 r.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w spektaklu Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Dr Dolittle i jego zwierzęta”. Była to barwna opowieść o wyprawie dr Dolittle do Afryki. Piękna historia o człowieku, który jako jedyny rozumiał mowę zwierząt i zawsze spieszył  z pomocą. Ciekawa scenografia, interesujące  lalki teatralne oraz oryginalna muzyka dostarczyły wielu wzruszeń.

15 maja

„Akademia Bezpieczeństwa” to warsztaty  zorganizowane  w Hali MCKiS Jaworzno. Uczestniczyły w nich  dzieci ze starszych grup. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Urzędu Miejskiego. W trakcie warsztatów dzieci uzyskały od funkcjonariuszy wiedzę w jaki sposób należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Uczyły się udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalały zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

16 i 19 maja

W tych dniach całe przedszkole wyruszyło na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej. Długa podróż upłynęła spokojnie. Przed głównym punktem programu wycieczki przedszkolaki spędziły wesoło czas w sali zabaw „Figlo-Park”.  W trakcie zwiedzania Studia dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Wycieczka zakończyła się projekcją bajek rysunkowych.