aktualności             Październik           aktualności

2 października 2017

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas sierżant sztabowy p. Monika z Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie. Przekazała dzieciom najważniejsze informacje  dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, przewożenia dzieci w zapiętych fotelikach oraz potrzeby zakładania kasku w trakcie jazdy rowerem. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci z grup starszych wyrecytowały wiersz o zasadach ruchu drogowego oraz przekazały kwiaty wraz z laurką.

17 października

Już po raz piętnasty wyruszył Rajd Przedszkolaków zorganizowany przez Biuro Podróży „Bambino”. Towarzyszyli nam rodzice oraz mili goście z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Jaworznie. Miejscem docelowym stał się zalew „Sosina”.
Tu z zainteresowaniem dzieci posłuchały opowiadania o życiu wodnym fauny i flory. Ponadto czekały na nich gry, zabawy i słodki poczęstunek. Do spaceru zachęcała piękna jesienna pogoda. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkową odznakę uczestnika rajdu.

24 października

Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły  w warsztatach ekologicznych pt. „Woda”. Ich celem było uświadomienie dzieciom jaką rolę odgrywa woda w życiu człowieka, roślin i zwierząt. Przedszkolaki poznały w sposób doświadczalny  obieg  wody w przyrodzie.

26 października

Sto cebulek żonkili posadzili przedszkolacy w ramach jaworznickiej edycji „Pól nadziei”. Nasze przedszkole uczestniczy w niej co roku. Kampania ta ma uwrażliwić małych i dużych przedszkolaków na chorobę i cierpienie ludzi z najbliższego otoczenia.

30 października

W dniu dzisiejszym występowali w naszym przedszkolu młodzi aktorzy Teatrzyku „Dawnej formy” działającym przy Klubie Relaks w Niedzieliskach. Bajka o przygodach misia Bąbelka przyniosła przedszkolakom  wiele wrażeń i radości . Dziękujemy aktorom i serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola raz jeszcze.