aktualności             Październik           aktualności

5 października 2016

Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem.
Palą się światła…
Popatrzmy na nie !

Słowami tego wiersza przedszkolaki powitały przedstawicieli KMP w Jaworznie. Tematem spotkania było usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy w dozwolonych miejscach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały naszych gości, chętnie dzieląc się zdobytymi już wiadomościami. Na zakończenie wręczyły policjantom kwiaty i pamiątkowe laurki.

policja

6 października

Agencja Artystyczna „Uśmiech” z Krakowa przygotowała dla przedszkolaków przedstawienie pt. „Idzie Jesień”. Edukując poprzez rozrywkę postanowiła przekazać wiadomości dotyczące zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Weseli bohaterowie rozmawiali z dziećmi na temat różnorodnych sposobów przygotowania zwierząt do zimy

teatrzyk

13 października

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm  przeciwpożarowy. Był on poprzedzony rozmową na  temat niektórych  niebezpiecznych   zachowań i zagrożeń. Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić w jakim stopniu została opanowana umiejętność szybkiej reakcji dzieci i personelu przedszkola w wypadku zagrożenia pożarem .

żąkile

28 października

W tym dniu, odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci 5,6-letnich, prowadzone przez p. psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie.   Głównym celem spotkania była profilaktyka i przeciwdziałanie przemocy. Dzieci przyswoiły zasady bezpiecznego zachowania się podczas kontaktów z obcymi oraz wzbogaciły wiedzę nt. poszanowania własnej godności.

policja