aktualności                         Grudzień   2016                aktualności

Serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję „Szlachetna paczka”. Dzięki Państwa hojności i zaangażowaniu całej społeczności przedszkolnej udało nam się spełnić wszystkie oczekiwania wybranej rodziny.

2 grudnia 2016r
Wizyta Mikołaja to najbardziej wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Już od rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały „Mikołajowych”dzwoneczków. Najpierw jednak z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie teatralne „Mikołajkowa bajka”. Później upragniony gość odwiedził każdą grupę. Dzieci zaprezentowały swe umiejętności wokalne i recytatorskie. Miłym akcentem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

5 grudnia
Po raz kolejny gościliśmy w naszej placówce przedstawicieli Oddziału TOZ w Jaworznie. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, który stał się punktem wyjścia do rozmowy o prawidłowej opiece nad zwierzętami oraz  uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt.

7 grudnia
W tym dniu został rozstrzygnięty Międzygrupowy Konkurs Plastyczny pt. „Leśne zwierzęta”. Prace plastyczne zostały wykonane z materiałów ekologicznych i przyrodniczych . Jury przyznało ex aequo : I miejsce Grupa „Smerfy” oraz Grupa „Bajkoludki”, II miejsce Grupa  „Mali Piraci” wraz z Grupą „Mali Odkrywcy”.

12 grudnia

Dzięki uprzejmości p. Daniela Taraska opiekuna Koła Wolontariuszy „Sursum Corda” działającego w Zespole Szkół nr 4 w Jaworznie przedszkolaki  poznały zasady zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu. Wolontariusze z zaangażowaniem przekazywali swą wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci w poszczególnych grupach mogły wykazać się praktyczną znajomością  omawianego tematu.