aktualności                         Grudzień   2017                aktualności

Serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję „Szlachetna paczka”. Dzięki Państwa hojności i zaangażowaniu całej społeczności przedszkolnej udało nam się spełnić wszystkie oczekiwania wybranej rodziny.

4 grudnia
Dzień szczególny dla każdego przedszkolaka -  „Spotkanie z Mikołajem” poprzedzone zostało przedstawieniem Teatru Skrzat „Listy do św. Mikołaja”. Dzięki przygodom bohaterów dzieci poznały znaczenie przyjaźni. Każda grupa przedszkolna przyjęła wyczekiwanego gościa w swojej sali programem artystycznym. Na zakończenie przedszkolacy z przyjemnością pozowali do pamiątkowych zdjęć.

7 grudnia
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3  w Jaworznie wystąpili dla wszystkich przedszkolaków z przedstawieniem „Mikołajkowe dary”. Radosny nastrój zbliżających się świątecznych dni uczniowie umilili piękną recytacją, piosenkami oraz urokliwymi strojami. Wszyscy dobrze się bawili, a na koniec panie nauczycielki poczęstowały przedszkolaków słodkościami.

8 grudnia

Grupa II „Mali Piraci” miała wspaniałą okazję aby poznać prawdziwą artystkę panią Monikę Urbaniak. Pani Monika jest projektantką i ilustratorką zajmującą się projektowaniem graficznym, tworzeniem ilustracji, malowaniem i rysowaniem. Tworzy plakaty, karty okolicznościowe, obrazki. Posługuje się takimi technikami, jak akwarela, farby akrylowe, ołówek, kredki. Podczas spotkania pani Monika opowiadała dzieciom o swojej pasji, przedszkolaki miały okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie oraz zobaczyć oryginalne dzieła artystki. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie dzieciom pięknego obrazu wraz z dedykacją pani Moniki. Dziękujemy!

12 grudnia

Dzieci z najstarszych grup brały udział w warsztatach plastyczno-technicznych „Świąteczne świece ”organizowanych przez placówkę edukacyjną „A tu  Jaworzno”. Podczas warsztatów każde
z dzieci wykonywało świeczkę żelową według własnego pomysłu. Do zdobienia wykorzystywały: różnokolorowe barwniki, olejki zapachowe, kamyczki, piasek kolorowy. Powstałe na zajęciach piękne, kolorowe i pachnące świece były doskonałym prezentem dla najbliższych.