aktualności                         Grudzień   2019               aktualności

4 grudnia

Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu. W dniu dzisiejszym zawitał do naszego przedszkola. W oczekiwaniu na jego przyjazd obejrzeliśmy spektakl „Bajka świąteczna” w wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowie. Później już mogliśmy gościć Mikołaja w każdej grupie przedszkolnej. Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, wiersze i tańce. W radosnej atmosferze wykonaliśmy wspólne zdjęcia, a Mikołaj rozdał dzieciom upragnione prezenty.

7 i 12 grudnia

Tradycyjnie w grudniu pamiętamy o obchodach górniczego święta. W dniu 7 grudnia grupa V wystąpiła w Klubie Relax na uroczystości przygotowanej dla górników Kopalni Jan Kanty. Było to wielkie wyzwanie, ale przede wszystkim ogromna radość. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną
 i odpowiedzialną pracę górników zaprosiliśmy do przedszkola przedstawicieli Kopalni Jan Kanty. W sposób pełny humoru opowiadali przedszkolakom o pracy w kopalni. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pełne wrażeń spotkanie oraz słodkie upominki.

9 grudnia

Dzisiaj do przedszkola zawitały panie reprezentujące Wydział Ochrony Środowiska w Jaworznie. Przedszkolaki z grup najstarszych z przyjemnością wysłuchały opowiadań o chomiku europejskim zamieszkującym wybrane dzielnice naszego miasta. Każde z dzieci otrzymało komiks „Jak raz z Jaworzna chomik złemu smogowi kota pogonił” z przygodami bohatera, który nie tylko bawi, ale i uczy jak chronić środowisko.

16 grudnia

„Posłuchajcie! Zaczynamy. Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż teraz… - Hans Christian Andersen. Wspaniałych doznań artystycznych dostarczyła przedszkolakom baśń „Królowa Śniegu” wystawiona przez koło teatralne Trzpiot MDK Jaworzno. Świetna aranżacja, choreografia, scenografia i reżyseria a przede wszystkim gra aktorska dała oglądającym radość i moc wrażeń. Przesłanie, że największą siłę ma wierne i kochające serce każdy z przedszkolaków zaniósł do swego domu. Spektakl wyprodukowało Stowarzyszenie Arete przy udziale finansowym SA Tauron Wytwarzanie oraz UM Jaworzno.

18 grudnia

Dzieci z grup najstarszych uczestniczyły w kolejnym koncercie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Tym razem był to koncert kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie połączone zostało z zapoznaniem dzieci przedszkolnych z wybranymi instrumentami muzycznymi.  W miłych i radosnych nastrojach oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przedszkolaki wysłuchały popisu swych starszych koleżanek i  kolegów.