Czerwiec  2019

3 czerwca  2019 r.

W ramach promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie pod hasłem „ Brązowo, ale czy zdrowo?”. Przedszkolaki zapoznały się z tematem bezpiecznego opalania  w czasie zbliżających się wakacji. Wiedzą już, że podczas zabaw w dni słoneczne należy pamiętać o: nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych, używaniu kremów z filtrem o szerokim spektrum ochrony. Rodzice! dbajmy  o racjonalne korzystanie ze słońca przez dzieci

4 czerwca

Dzień niezwykły. Planetarium  „Bajkonur” w naszym  przedszkolu! Ta nowoczesna multimedialna pomoc dydaktyczna umożliwiła w przystępny sposób przekazanie podstawowej wiedzy astronomicznej naszym przedszkolakom. Forma żywego, animowanego pokazu wewnątrz nadmuchiwanej kopuły zachwyciła wszystkich. Była znakomitą zachętą do zainteresowania się kosmosem.

5 czerwca

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z funkcjonariuszem Policji. Jego celem było zaznajomienie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze, czy nad wodą. Uwrażliwienie przedszkolaków na różne niebezpieczeństwa, które mogą napotkać w trakcie wakacji oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego

10 czerwca

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu p. Krystynę Sokół, mamę jaworznickiej bajkopisarki Ani Sokół. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o życiu, zainteresowaniach, pasjach autorki bajek. Przeczytana przez p. Krystynę bajka „ Grzeczny jak auto pełne oleju” wzbudziła pragnienie poznania kolejnych z nich. Na zakończenie spotkania, każda z grup dziecięcych otrzymała dyplom i została pasowana na Ambasadora Bajek Ani.

11 czerwca

W ramach współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Jaworznie dzieci z grup II, III, V uczestniczyły w warsztatach : „ Nie dokuczaj, bądź moim kolegą”. Uświadomiły one przedszkolakom czym jest dokuczanie i jakie ma konsekwencje. Była to dobra okazja do kształtowania postawy empatycznej.

14 czerwca

Po trzech miesiącach przygotowań „Małych Piratów” nadszedł czas, aby wszystkim rodzicom zaprezentować spektakl pt. „ Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Młodzi aktorzy znakomicie zagrali swoje role. Piękne, barwne stroje przygotowane przez .rodziców uzupełniły to wyjątkowe przedstawienie. Uwieńczeniem były gromkie brawa, nagrody oraz wspólny poczęstunek.

14 czerwca

„To były piękne dni” – uroczyście, z uśmiechem dzieci z grup najstarszych III i V pożegnały się z przedszkolem. Różnorodna część artystyczna przykuła uwagę zgromadzonego personelu przedszkolnego i rodziców. Wszyscy zgodnie wspominali miłe chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Dyrektor przedszkola  pasowała każdego starszaka na ucznia pierwszej klasy. Szkoda, że czas przedszkolny tak szybko upłynął.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji pełnych wspaniałych przeżyć. Z niecierpliwością czekamy na Was we wrześniu.