.powrót  do strony głównej
     aktualności           Marzec      2018r      aktualności

15 marca

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez „A tu tu Jaworzno”. W bardzo miłej atmosferze tworzyliśmy świąteczne wianki i świeczki. Choć wymagało to od każdego przedszkolaka wiele zaangażowania to efekty prac były bardzo zadawalające.

21 marca

„Czym powitać cię Wiosenko?” zastanawiały się przedszkolaki.

Kolorowy korowód z Marzanną wyruszył z przedszkola, aby przejść ulicami osiedla i w ten sposób oznajmić mieszkańcom, że wiosna już przyszła. Na placu przedszkolnym śpiewaliśmy piosenki  o wiośnie.  Ze względów ekologicznych nasza Marzanna, jak co roku  została wrzucona do kontenera.

26 marca

„W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”Barwne i rozśpiewane „Nowe przygody Koziołka Matołka” przedstawił nam „Teatr Skrzat” z Krakowa. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do swojego upragnionego Pacanowa. Po drodze przeżył wiele interesujących przygód. Odwiedził Afrykę, Amerykę, Chiny, lecz po raz kolejny zabrakło mu szczęścia. Nie osiągnął upragnionego celu. Bajka dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń i wesołej zabawy.

28 marca

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym przygotowanym przez klasę artystyczną MDK w Jaworznie pod kierownictwem p. mgr Ewy Szpak. Piękny, kolorowy musical składał się z dwóch odsłon „Kłótnie księżniczek” i „Piękna i bestia”. Bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy, układy taneczne i uroczo zaśpiewane piosenki zachwyciły każdego uczestnika spektaklu. Dziękujemy za zaproszenie.