.powrót  do strony głównej
     aktualności           Marzec      2019r      aktualności

6 marca

Agencja "Uśmiech" z Krakowa zaprosiła wszystkie dzieci do obejrzenia przedstawienia pt."Tosia Podróżniczka". Wesoła, inteligentna dziewczynka wyrusza w najdalsze zakątki świata, by poznać kulturę i zwyczaje zamieszkających tam ludzi. Bardzo ciekawe spotkanie nagrodzone zostało dużymi brawami.

18 marca

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Słońca. W każdej z grup przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu upowszechnienie wiedzy na temat tej gwiazdy. Przedszkolacy znają rolę słońca w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Dzieci wykonały prace plastyczne, które ozdobiły hol przedszkolny

.

21 marca

Wszystkie dzieci uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną przemaszerowały ulicami naszego osiedla, akompaniując na instrumentach perkusyjnych. Przy głośnym skandowaniu słów:

"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno dzisiaj Cię

żegnamy, bo wiosnę żegnamy."

przedszkolaki pożegnały zimę. Żyjąc z przyrodą w zgodzie nasza ekologiczna Marzanna "zamieszkała" w kontenerze.

22 marca

Obchody Światowego Dnia Wody  miały na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym je światem oraz rozbudzenie odpowiedzialności za korzystanie z zasobów wody pitnej. Dzieci brały udział w zabawach, eksperymentach z wodą. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń.