.powrót  do strony głównej
     aktualności           Marzec      2017r      aktualności

15 marca

Grupy najstarsze „Smerfy” i „Mali Odkrywcy” uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie. Dzieci poznały wybrane pomieszczenia szkolne: świetlicę, klasy dydaktyczne, hol szkolny, salę gimnastyczną. Oglądały występy artystyczne swoich starszych kolegów i koleżanek, niejednokrotnie absolwentów naszego przedszkola. Dzieci uczestniczyły również w lekcjach przygotowanych przez wychowawców i uczniów klas I. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola z nadzieją, że niektóre z nich staną się uczniami tej szkoły.

16 marca

Dzisiaj odwiedziny niezwykłe. Swój magiczny program zaprezentował nam iluzjonista Teatru Iluzji „Forini”. Dzieci już na początku spotkania nauczyły się tajemnego zaklęcia, które otwierało drzwi do świata czarów. Były m.in. znikające chustki, magiczna parasolka, króliczek z pudełka oraz wiele innych atrakcji. Niektóre z dzieci same mogły zamienić się w małych czarodziejów. Zaskoczone miny, wyrazy podziwu i salwy śmiechu towarzyszyły wszystkim oglądającym.

21 marca

„Witamy Wiosnę” –  pod tym hasłem maszerowaliśmy we wspólnym korowodzie ulicami osiedla z Marzanną i kolorowymi rekwizytami.  W ten sposób przedszkolaki pożegnały zimę. Na zakończenie zgodnie z naszą przedszkolną tradycją Marzannę wyrzucono do kontenera na śmieci.

22 marca

Naszym gościem w dniu dzisiejszym był kapitan Bartłomiej Fic. Bardzo interesująco opowiadał dzieciom o swojej służbie w kraju i pobycie na misji pokojowej w Afganistanie. Przedszkolaki z uwagą oglądały prezentację zdjęć oraz skarby żołnierskiego plecaka. Tematyka okazała się interesująca zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Niektóre z nich chciałyby również pełnić wojskową służbę.