Kwiecień 2018

12 kwietnia 2018 r.

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych: „Mali Piraci”, „Bajkoludki”, „Mali Odkrywcy” były uczestnikami koncertu przygotowanego przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. G. Bacewicz w Jaworznie. Z przyjemnością słuchały i oglądały swych starszych kolegów grających na instrumentach. Ponadto dowiedziały się z czego zbudowane są instrumenty i w jaki sposób wydobywane są dźwięki.  Być może i nasze przedszkolaki niebawem dołączą do grona uczniów tej szkoły.

16 kwietnia

W tym dniu uczestniczyliśmy w spektaklu przygotowanym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to adaptacja sceniczna utworu „Plastusiowy pamiętnik” M. Konopnickiej. Niezwykle interesujący i wartościowy pod względem wychowawczym spektakl zainteresował wszystkie przedszkolaki. Barwne przygody plastelinowego ludzika i jego przyjaciół zachwyciły dzieci. Dzięki nim poznały rolę przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi i mądrości.

23 kwietnia

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z p. bibliotekarką Filii Biblioteki Gigant. Celem odwiedzin jest rozbudzanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i przyjemności. Na podstawie wybranych pozycji literatury dziecięcej p. bibliotekarka zwraca uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje.  Z zainteresowaniem czekamy na kolejne odwiedziny.