Styczeń      2018

4  stycznia

„Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,   tańczą różne przebierance,

każdy przebrał się inaczej ,ten obraca się ten skacze”.

W naszym przedszkolu dziś wielki bal. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wraz ze swoimi wychowawczyniami w tańcach i zabawach. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Atrakcją balu były różnorodne przebrania uwiecznione przez fotografa na zdjęciach. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych, oryginalnych balowych strojów. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal karnawałowy.

9 stycznia

Dzieci z grup starszych: II, III ,V zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie na przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki z wielką uwagą podziwiały grę aktorską swoich starszych kolegów i koleżanek. Nauczycielkom miło było zobaczyć absolwentów naszego przedszkola. Wspaniale dobrane stroje, muzyka i treści związane z wydarzeniami  w Betlejem pozwoliły powrócić  do niedawno przeżytych Świąt Bożego Narodzenia.

22, 23, 24, 26 stycznia
Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszego przedszkola. W trakcie tego tygodnia przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem przedstawiały swym najbliższym programy artystyczne. W ten sposób wyrażały swą miłość i radość ze wspólnego spotkania z Dziadkami. Nie zapomniały również o złożeniu życzeń i upominkach. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku

25  stycznia

Teatr „Skrzat” z Krakowa przedstawił bajkę pt. „Przygody Okruszka” . Dzieci przeniosły się do krainy baśni w której dzielny Okruszek miał za zadanie uratować świat przed złym czarnoksiężnikiem. Po licznych perypetiach z pomocą przedszkolaków udało mu się tego dokonać. Postacie ze znanych bajek uczyły dzieci właściwego postępowania i dokonywania należytych wyborów między dobrem i złem.